3 desky od Zuba

cds.jpg
Ochutnávka toho co jsem poslouchal několik minulých týdnů při různých příležitostech. Žánrově se pohybuju v metalu severských Arch Enemy přes oceán k Avenged Sevenfold a Five Finger Death Punch.
Arch Enemy: War Eternal

Arch Enemy: War Eternal 2014

Album švédské metalové skupiny znamenalo pro kapelu výměnu hlavní zpěvačky. Po dlouhém působení nahradila Angelu Gossow její kamarádka Alissa White-Gluz. Důvodem bylo prý málo času na rodinu. Ať tak či onak, nové album přináší více melodičnosti a různorodosti, samozřejmě kytarová sóla i bubenické orgie a brutální ženský growl, který zažene chmury každodenního života :) Těm, kterým se nepříčí trošku tvrdší muzika, doporučuji poslechnout Avalanche nebo No More Regrets.

Avenged Sevenfold - Nightmare

Avenged Sevenfold: Nightmare 2010

Kapelu určitě nemusím nijak představovat, kdo nezná, jako by nebyl. Už první tóny skladby, nesoucí stejný název jako celé album, vás nenechá na pochybách, že půjde o pořádnou a hutnou muziku. Stejně jako Shadows, který kombinuje různé styly zpěvu, i ostatní členové používají různé rytmy a techniky, což činí songy zajímavé a dostatečně variabilní. Takže alespoň mě baví kompilace od začátku až do konce. Moje nejoblíbenější? Asi Nightmare a So far away.

FFDP Wrong Side Heaven

Five Finger Death Punch: Wrong Side Heaven 2013

FFDP nebo 5FDP, které 25. června hostí i třeba Ostravská ČEZ aréna, představili svoje čtvrté album během léta 2013. Wrong Side Heaven se vešlo na dvě CD a nese přes dvacet songů. Bezmála 80 minut tvrdý muziky rozhodně má co nabídnout - žánrově bych je zařadil mezi alternative metal. Kdo ještě nezná, musí poslechnout aspoň komerční, ale rozhodně super song Wrong Side Heaven nebo Battle Born.

 

O článku

  • Publikováno 19. června 2015
  • Autor zub.jpg Zub

Další články