Já a vinyl

11154913_1091117134235840_5269197116619035975_o.jpg
Můj úhel pohledu na gramománii :)

Ano, nebudu tady lhát - miluju vinyly.

Můj důvod je ale spíše "relaxační" - dá-li se to tak nazvat. Víš, ta pohoda když si vklidu založíš desku, nastavíš přenosku, roztočíš talíř a po té se pohodlně usadíš do křesla a se zavřenýma očima posloucháš vše od Čajkovskýho, přes Tublatanku, Iron Maiden až po nabroušenej grind Isacaarum ... to je prostě k nezaplacení.

Ano, najdou se různí lidé s extrémními názory - jedna strana tvrdí, že vinyl je kvalitnější, druhá zase že ne, ale já tvrdím - je to prostě něco jinýho - nelze poměřovat kvalitu - je to jako srovnávat jabko a hrušku, obojí je ovoce, ale každý chutná jinak a obojí skvěle. Na druhou stranu - poslouchat vinyl je náročnější jako pro posluchače, tak hlavně pro kapely. Deska musí být vyvážená a musí mít svůj "děj" (nebavím se teď o singlech - ty nemám rád), ono MP3 si snadno přeskočíš, track na CDčku taky, ale vinyl rozhodně není o tom, že bych chtěl přeskakovat skladby.

Tedy dalo by se skoro říci, že až na úspěšných vinylech poznáš dobrou kapelu. A je to pravda, znám spoustu nevyvážených desek, které se prostě nedají po nějaké době poslouchat a tak se v mé sbírce začínají oddělovat ty dobré a ty mají tu nejvyšší cenu - cenu zaručené relaxace a pohody.

A vo tom to pro mě je - to je můj pohled na gramománii.

O článku

  • Publikováno 28. června 2015
  • Autor IMG_0048.JPG Orthodox

Další články