Nejnovější hudební objevy od Karol

kapely.png
Malý náhled do playlistu Karol, aneb přehled mých nejnovějších hudebních objevů a mrknutí pod pokličku toho, co mě v poslední době zaujalo a předtím jsem to neznala.

Arctic Monkeys

Ne, že bych o nich předtím nevěděla, to ne. V prváku na střední škole nám „Opičáky“ (tak jim zkráceně říkám) a jejich Balaclava pouštěl učitel angličtiny. Párkrát jem si tu písničku (asi jednou ročně pustila) a dále jim nevěnovala pozornost. Zkoušela jsem si poté několikrát pouštět jejich tvorbu, ale nijak mě nevzala.

Zlom však přišel díky mé kámošce (díky Maude :-D). Ta je jednou hodila do přehrávače, když jsem u ní byla na návštěvě a pak už to doma jelo – neustálé protáčení „Opičáků“ na Youtube.

Aktuálně se to má tak, že tuhle indie-rockovou čtverku v čele s charismatickým Alexem Turnerem poslouchám dosti pravidelně a určitě víc než je zdrávo. Ještě jsem se nedostala k jednotlivým albům – vždy si pustím nějaký mix best of. S radostí bych vypíchla takové kousky jako právě Balaclavu, R U Mine nebo Snap Out Of It.

Yellowcard

Asi vám to jméno něco říká, že? Já je podle jména znám už několik let, ale stejně jako u Arctic Monkeys jsem jim nevěnovala pozornost. Velká chyba, protože jsou vážně dobrý. Kapela, která je z USA, řadila bych je k alternative rocku s lehčí příměsí punk rocku. Ostatně, pokud máte rádi starý Simple Plan, tak se vám budou líbit určitě.

Man With A Mission

A teď se vrhnem na Japonce! Hell yes! I Japonsko má co nabídnout. Nevěříte? Věřte! S Man With A Mission už jsem všude možně napsala tolik a otravuju s nimi také snad každého. Je to směsice různé hudby, že je ani nedokážu pořádně přiřadit. Jsou suprový. Jsou energický a nejlepší jsou asi právě naživo (viděla jsem je live na pražském koncertě Rise Against jako předkapelu), protože jejich show dokázala strhnout diváka a posluchače svou našlapaností. Navíc, vlčí masky! To tady ještě nebylo.

Nemám víc co k tomu. Musíte je zkusit sami. Doporučuji především Emotions, Seven Deadly Sins a Evil Fall.

O článku

  • Publikováno 15. srpna 2015
  • Autor 11070791_836857313056596_6485431848312611909_n[1].jpg Karol

Další články