Starý časy? : Axel Rudi Pell - Magic (1997)

arp magic.jpg
Trochu si zavzpomínám na svůj mladý věk a určitě nemohu zapomenout na skvělou desku, která určitě nadchne všechny milovníky dobrého germánského melodického speed metalu. A NEJEN TY!

Trochu si zavzpomínám na svůj mladý věk a určitě nemohu zapomenout na skvělou desku, která určitě nadchne všechny milovníky dobrého germánského melodického speed metalu. A NEJEN TY!

Axla Rudi Pella asi nemusím příliš představovat. Má na kontě 16 řadových desek (1989-2014), nějaký řadovky a dévédéčka a jako každý správný germánský melodik to proložil šesti deskama plnýma balad.

Pro mne je však asi nejzajímavější právě deska zhruba z poloviny jeho dosavadní tvorby - a sice Magic z roku 1997. Deska která obsahuje jak našlapaný pecky u kterých i z línýho auta uděláte závodní speciál, tak samzřejmě nechybí i téměř třináctiminutová balada.

Po vložení desky do přehrávače vás navnadí asi dvouminutové intro na které navazuje úvodní skladba Nightmare s velice silným počátečním riffem a zpěvným refrénem. Následují velice svižné hrátky s ohněm (Playing with Fire), které vystřídá již poněkud volnější skladba nesoucí jméno desky. Po krátkém odpočinku se na nás zase dravě vrhne energická Turned To Stone. Nyní přichází čas na téměř třináctiminutovou baladu Clown Is Death, kde se kytaristi opravdu "vyřádili". Po baladě opět přitvrdíme a do hlavy se nám cpe energická Prisoners Of The Sea, kterou ještě vygraduje Light In The Sky. Celá deska je zakončena druhou baladou The Eyes Of The Lost. Pro ty z vás, kteří mají štěstí a vlastní desku s bonusovou skladbu ještě čeká závěr v podobě velice našlapané závěrečné instrumentální skladby Total Eclipse (Opus #2 Allegro E Andante).

Tolik prostý výčet skladeb.

Osobně bych rád vyzdvihl technickou úroveň jak celkového soundu, tak jednotlivých hráčů. Opravdu se nejedná o žádné šumaře a celé je to velice profesionální. Celá deska se pyšní kompaktností propojení jednotlivých skladeb a na mě dělá ucelený dojem, kdy nemám potřebu nějaký track přeskakovat.

Na Youtube je možné bez bonusového tracku poslechnout zde : https://www.youtube.com/watch?v=tNguBZE8PXQ

Enjoy!

O článku

  • Publikováno 1. řijna 2015
  • Autor IMG_0048.JPG Orthodox

Další články