František FF Brukner

DSC_7929.jpg
členem od Listopad 2016
zpěv

Hej hola, jsem poslední přírůstek do kapely Five Minutes Late, pročež bych pro Vás rád utrousil pár slov o mé maličkosti. Na začátku byla Země velká žhavá koule. Když vychladla, začali po ní chodit dinosauři. Ti jednoho dne vymřeli a stala se z nich ropa, kterou začali těžit Arabové, aby si mohli koupit zlaté Rolls Royce. Pak se dlouho nic zajímavého nestalo, až jsem se začátkem léta roku 1983 narodil v Hradci Králové .

K tvorbě mě přivedla puberta, kdy jsem někdy na gymplu začal psát své první básně, ve kterých jsem časem začal vnímat melodické prvky, což mě přivedlo ke kytaře a pak už jsem se hudbě upsal nadobro. Komponuji a textuji a píšu poezii a prózu, tedy jsem a tak dál. Za ty roky jsem hrál výhradně v kapelách, které jsem sám založil a které měly v repertoáru mnou napsané písně. Měnil se název, měnilo se složení i styl. Výchozí pozice byla punk, což vycházelo z pragmatické skutečnosti, že jsem na kytaru uměl jen pár akordů, takže jsem si na jazzrock ještě nevěřil. Inklinuji primárně k rocku a jeho odnožím. Buenos Aires Exodus Bar Band, Les Garçons de la Plage, Erekce na Slunci a pak přišel v roce 2009 BEATTER, který funguje s menšími pauzami dodnes. V kapele se vystřídala řada muzikantů, mezi nimiž můžeme uvést například Phila Matalevitche, Romana Sobotku působícího mimo jiné ve skupinách Electric Lady či Pankix, Radovana Sokola ze skupiny Method of Touch, Jana Hlavičku, Petra Klementise či Jardu Veleka známého např. svou spoluprací s Petrem Poláčkem, Michalem Hudčekem, Vlastou Horváthem, Ivetou Bartošovou nebo českými revivaly skupin Queen a Roxette.

Postupem času jsem taky začal textovat písně jiným interpretům a skupinám, několik manažoval a pomáhal s promem a produkcí, spolupracoval jsem s amatéry i profíky a hudbě propadl, jak jen je to možné. To mě koncem roku 2016 přivedlo ke skupině Five Minutes Late, která poptávala někoho, kdo by se chopil textování a mikrofonu, kteroužto výzvu jsem přijal a nastoupil na post zpěváka. Tadá.