Michal

michal-1.jpg
členem od Březen 2013 do Květen 2016
zpěv

Za můj první kontakt se světem hudby se dá považovat okamžik, kdy jsem si pořídil svoji první kytaru (3/4 westernovku Cort), abych zabil čas na vojenském kurzu ve Vyškově – kdo zná a není tak uplně zelenej, mi dá asi zapravdu, jaká tam je nuda;-)

Tehdy mi bylo plus minus 20. Ještě pár let předtím jsem platil za mimořádnej případ, kterej ani neumí správně vyslovit U2 :D

Kytara mě tehdy hrozně chytla a bavila mě čím dál víc. Za půl roku už jsem zahrál většinu táborákových odrhovaček, které se sice líbily mému okolí, ale mě nebavily. Stále více mě bral rock, zejména moderního typu. Začal jsem shánět elektriku a toužil jsem rát v rockové kapele. Na vojenský vejšce v Brně mi pak kámoš, punk-rockový kytarista povídá, že umět pár akordů k hraní v  apele nestačí, ale kdybych k tomu zpíval, byla by to jiná. A tak jsem začal se zpěvem. Do kapely mě sice nevzal, ale uchytil jsem se v jiný kapele, co si začala říkat Absolutně zaprášená kytka, podle nikdy neoprášeného torza květiny v prostorách zkušebny ve vojenském akademickém klubu a to jako zpěvák a rytmický kytarista v jedné osobě.

S kapelou jsme odehráli několik koncertů sestávajících z přejatých písní rockového a punkrockového ražení a několika málo vlastních počinů pro poměrně početné školní publikum. Pak přišly státnice a přesun do Prahy, takže konec AZK. To bylo koncem roku 2008. Protože jsem se svým zpěvem nebyl spokojený, našel jsem si lektora zpěvu, u kterého se učím s několika přestávkami dosud a kterému vděčím za ohromné pokroky a cestu, kterou se stylově ubírat – melodický moderní rock s emotivnějším projevem, kapely jako Creed, Cold, Shinedown, Incubus apod. V té době (konec roku 2008) jsem taky začal fungovat jako kapelník alternativně-rockového tria Yellow Label a začal poprvé skládat vlastní písně a zjišťovat, jak se hledá zkušebna, jak se nahrává apod. Všichni jsme byli tenkrát začátečníci a ničemu jsme v podstatě nerozuměli. Tady jsem taky našel zalíbení v indie rocku a britských kytarovkách (a taky Muse, Audioslave..). Hráli jsme spolu asi 2 roky, poté jsem odešel, koncert jsme spolu odehrát nestačili. Po nějakém tom hledání a spíše krátkodobém angažmá v několika kapelách, kde se vždy časem ukázalo, že rozdíly v hudebním směřování jsou příliš velké, jsem už nedoufal, že najdu kapelu, která přijme zelenáče s úzkým stylovým záběrem.

Nakonec jsem se na doporučení svého lektora zpěvu sešel s partou Five Minutes Late, kteří hledali náhradu za odcházející zpěvačku – a na jaře roku 2013 jsem byl přijat do kapely. A můj hardware? Už mnoho let Audix OM-2 s krabičkou TC Helicon Voicetone Create. Co bych vám ještě o sobě řekl? Předpovídám počasí, což mě ohromně baví, stejně jako příroda a vše co s ní souvisí, od hledání hub až po zdravou stravu a alternativní medicínu. Přestože mám nějaký ty školy, jsem technickej antitalent a schopnosti mé efektové krabičky mě stále překvapují :D A co mě nebaví? Hlavně brzo vstávat. Nesnáším: lež a faleš, americký komedie (kromě Simpsnů), dokonale vystajlovaný machry, bagety z benzínky a hlavně kouření.