Slava

IMG_2655.jpg
členem od Září 2010 do Prosinec 2015
kytara, zpěv

Datum: 14.6.2015

Verze: 1.0

Takže dobrý večer… Opakovaný vtip (chudák jelen, teda spíš zajíc) není vtipem, ale já nové neznám :-D. Když už teda nemám žádný veřejný blog, tak se Vám představím zde na těchto stránkách – je mi velkou ctí. Nebudu tu psát, jak jsem se narodil (někdy v polovině osumdesátek, když frčelo to nejlepší disko a metal), jak jsem chodil do školy (základní umělecké, základní normální, střední elektro a pak ČVUT), jak jsem začal chodit do práce (kam chodím kupodivu poctivě, stále a pravidelně) a podobné nesmysly.

Ále povím Vám, jak jsem odmalička měl rad muziku, nejdřív jen poslouchání – pamatuju si, jak jsem dostal k nějaké příležitosti (narozeniny?) walkman, který mel i recorder, takže jsem nahrával písničky z MTV stylem, že jsem přitisknul mikrofon (diktafon?) k reprákům od televize a během nahrávání jsem dělal na mámu „ššššš“, aby náhodou k ječícím pasážím Steva Tylera v „I don’t want to miss a thing” nepřibyl nějaký nechtěný backvokál (k tomuto slovíčku mi Word nabízí následující opravy: bac kvokal, bac vokál a fackoval – wtf) typu „Už máš hotové úkoly?!“. V tomto období – cca 1997-2000 -  jsem znal snad každou písničku, kterou hráli na MTV, potažmo na VH1 - poslouchal jsem to prostě pořád.

No a zhruba někdy v těchto letech jsem se dostal i k hudebním nástrojům, nejdřív k pianku, které jsme všichni ve škole nenáviděli, a pak se mi podařilo utéct ke kytarovým lekcím, to už mě bavilo mnohem víc. Byla to teda španělka a uměl jsem tehdy i noty – no, už je to hodně dávno, a věci, které nepoužíváme, zapomínáme, že? Pokračujeme stěhováním z Moldávie do ČR v polovině roku 2000. Pak následuje období hudební temnoty a přesuneme se rovnou do roku cca 2008 – už nevím přesně – kdy jsem se zčistajasna znovu rozhodl, že začnu hrát na kytaru. Tak jsem vytáhl z garáže své pětistrunné jumbo a začal si pomalu brnkat všechno možný. Následovala koupě elektriky a hraní po večerech doma u kompu… A pak přišel Jack s nabídkou založit kapelu – zbytek si můžete přečíst v historii kapely a v profilech ostatních účastníků, neboli playmates (lekce angličtiny: play=hrát, mate=kamarád, playmate=spoluhráč).

Jinak poslouchám toho tak nějak různě, občas mnoho, občas málo. Poslední dobou to jsou věci od Incubus, Shinedown, Papa Roach, Ed Sheeran, 30 Seconds To Mars, Avenged Sevenfold. Ale v průběhu času toho samozřejmě bylo víc, počínaje Aquou a Backstreet Boys přes Eminema a Green Day až k Metallice, Scorpions a Guns n Roses. Žánr neřeším, řeším pouze pocity – líbí/nelíbí.

Co mě baví krom brnkání na kus dřeva a skřehotání do mikráku? Občas sem tam nějaký sport typu procházka, hospoda, volejbal, snowboard, gaučing (i když teda žádný gauč nemám – tak postelling? :-D), krav maga. Rád čtu, a to jak věci do práce (PCčka apod.), tak i fantasy a sci-fi knihy (kdo nečetl Tetovaného, má to za úkol do příští návštěvy koncertu); poslední dobou jsem se také dal na populární psychologii a různé biografie. Někdy zajdu do kina na nějaký kasový trhák anebo koukám na Game of Thrones.

To bude asi vše pro dnešek. Pokud máte další otázky, můžeme je probrat třeba někdy před koncertem, během koncertu, po koncertě, nad koncertem, pod koncertem, za koncertem, u koncertu. Anebo prostě někdy jindy :-). Mějte se, čáááau!