Historie

ZÁŘÍ 2010 – KONEC

Všechno to započalo myšlenkou u jednoho potulného zpěváka a skladatele, říkejme mu třeba „Jack“, který si přál hrát před zraky vévodů, králů a krásných dam a zajistit si tak nesmrtelnou slávu a pohádkové bohatství. Usoudil však, že zvuk jedné kytary, byť sebelepší, je pro citlivý sluch vysoce postavených pánů a dám nedostačující… a proto si povolal na pomoc dva zdatné rytíře – prvního s našlápnutou kytarou, který se skrývá pod pseudonymem „Slava“, a druhého s kvalitní basou, známého pod přezdívkou „Zub“. Aby mohly vzniknout písně hodné těch nejdůstojnějších, bylo potřeba se načas usadit a věnovat se plně skládání a komponování. Proto Jack se rozhodl dočasně poskytnout svůj skromný příbytek jako místo na hraní a zkoušení. Začaly vznikat písně, riffy, texty a ťukající sousedi. Jak ale čas plynul, zjistilo se, že Jack neovládá některá tajemství zpěvu, neboť ze své podstaty jsou tyto zpěvové techniky dostupné pouze ženám. Proto padlo jednomyslné rozhodnutí přibrat do party odvážnou dívku, která by ovládala výše zmíněné umění a tím by pozvedla… kvalitu prozatím ještě neznámé a nepojmenované skupiny, toužící po slávě.

Jack a Slava

O měsíc později, zčistajasna a za bílého dne, přesně v poledne a čtyři minuty, se objevila dívka, která si přála, aby jí bylo přezdíváno „Štěpa“, a prohlásila, že zpěv je jejím povoláním a je připravená se stát právoplatnou členkou našeho spolku. Štěpa byla s radostí přijatá do našich řad, ale k úplnému štěstí nám chyběl ještě poslední důležitý článek, a to byl bubeník. Sehnat kvalitního bicmena v době, která je plná různých šarlatánů a podvodníků není nic jednoduchého, naštěstí pro nás jsme objevili pravého mistra svého umění, známého v uzavřených kruzích jako „Orthy“.

Následovalo krátké období zkoušení na místech, kde se dalo, tento stav ale ani jednomu z členů kapely již nevyhovoval. Proto po usilovném hledání byla nalezená volná jeskyně poblíž města, které jsme se rozhodli říkat třeba „zkušebna“, kterou jsme obsadili a přetvořili k obrazu svému. Po uplynutí spousty dlouhých podzimních večerů plných diskuzí, pití a hádek jsme se nakonec pojmenovali jako „Five Minutes Late“.

Po mnoha odehraných hodinách ve zkušebně jsme se rozhodli, že je na čase se ukázat ve světě, a tak se pořádalo v prosinci naše první vystoupení pro uzavřenou společnost. Až na pár drobných chybiček, které se ztratily, se koncert povedl a celá skupina si konečně mohla užívat atmosféru a pocitu být na jevišti.

Aby toho nebylo málo, tak jsme se jednoznačně shodli na tom, že naši tvorbu by bylo vhodné zaznamenat na nějaký jiný nosič, než je papír. Takový nosič jsme po dlouhém hledání objevili v truhle na dně jednoho jezera spolu s návodem na nahrávání a potřebnými prostředky. Celý radosti bez sebe jsme tedy začali nahrávat. Nebylo to tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Naštěstí jsme toto období úspěšně a bez újmy na fyzickém zdraví zvládli.

Naše kapelka je nyní připravena vyrazit do světa a zapsat se do historie lidstva… těšte se!

PROSINEC 2012 – ZASE POZDĚ

Jsme o nějaký ten rok starší, o pár zážitků zkušenější, naše ohrané struny nahradily nové a vůbec celá kapelka prošla několika změnami. Důležité ale zůstává, že jsme tu pro vás a máme chuť hrát. Ale všechno po pořádku.

Hollywood Complex, tak se jmenuje naše prvotina, jsme s velkou parádou a řádnou oslavou pokřtili 15. června v pražském klubu Kain. Od té doby se naše koncertování rozjelo naplno a téměř každý měsíc jsme mohli našim fanouškům nabídnout vystoupení a podělit se s nimi o naši radost a lásku k hudbě. Během roku jsme se podívali na festival do Bratislavy, mohli jste nás několikrát slyšet v Plzni a dalších klubech například v Praze.

Náš velký úspěch přišel na začátku járu 2012, kdy jsme se po urputných bojích od prvního do posledního kola velmi úspěšně zúčastnili soutěže Rock Pro. Nezastavila nás totiž ani přísná porota, ani Zubova zlomená noha a 11. března jsme oslavili 1. místo – kromě vyhraných Jägermeisterů, které po několika vypitých lahvích teď už nikdo z nás nemůže ani vidět :), jsme si z celé soutěže odnesli zážitky, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Opět a ještě jednou dokola musíme vyzdvihnout všechny, bez nichž by úspěch nebyl možný. Hlavní poděkování patří Radkovi za rozšiřování našich fanouškovských řad mezi studentkami a studenty a vůbec všem, co nám fandili, co si s námi občas zapařili, zachlastali nebo i …ehm, něco jiného :)

Tááák, teď vystřízlivět a hurá do nahrávání – tak nějak to opravdu bylo. Nové písně, které vznikly za hektické doby příprav na další a další kola soutěže, stály za to objevit se také na nějakém tom épéčku. Nahrávání tedy začlo nanovo. Mezitím jsme se plni elánu s novými písněmi zúčastnili studentského festivalu v Kladně, FRYY festivalu v Novém městě pod Smrkem nebo Hou Hou festu s neoddiskutovatelným nádechem tvrdších žánrů.

V září 2012 přišla poměrně rázná událost, která do základů otřásla všemi z pětky. Kapelu po delších názorových neshodách opustil náš frontman, zpěvák a kytarista Jack. Tahle pro všechny nepříjemná událost ostatní postavila před zásadní otázku: “Je to konec?”

“Není!” řekli si zbývající členové a s vidinou lepších zítřků zahájili další etapu kapely Five Minutes Late. Plán je jasný – jedeme dál.

V dubnu 2013 se s námi rozloučila ze studijních důvodů i naše zpěvačka Štěpa a osud kapely Five Minutes Late byl téměř dopsán .... nicméně jsme si řekli, že to udržíme a po nějakém čase našli nového zpěváka - Michala "BĚSE" ...! S ním jsme se vrhli na novou tvorbu a po dlouhých 14ti měsících nastal bod zlomu - náš malý COMEBACK!

LISTOPAD 2014 – UŽ NIKDY POZDĚ

 

v půlce listopadu 2014 jsme se poprvé po dlouhé době znovu objevili na scéně a od toho okamžiku valáme dvě akce měsíčně...

na sklonku roku jsme jako dárek pro naše fanoušky nahráli tři nové songy a umístili na internet, také jsme udělali fotosoutěž :)

od ledna 2015 objíždíme nadále řadu měst po celé ČR